Pomorze CUP 2024 Resko

W maju 2024 roku w urokliwym Resku odbyła się niezapomniana edycja zawodów karate kyokushin, znana jako "Pomorze Cup".

To prestiżowe wydarzenie sportowe przyciągnęło 102 zawodników z 9 renomowanych klubów, którzy przybyli, aby zmierzyć się w duchu fair play i zaprezentować swoje umiejętności w tej wymagającej sztuce walki.

"Pomorze Cup 2024" w Resku było nie tylko okazją do rywalizacji, ale również świętem kultury i tradycji karate kyokushin. Zawodnicy, reprezentujący różne kategorie wiekowe i wagowe, pokazali swoje najlepsze techniki, precyzję oraz niezwykłą wytrzymałość. Każdy z uczestników, niezależnie od wyniku, pokazał ducha kyokushin, manifestując siłę, determinację i nieustępliwość. Impreza była doskonale zorganizowana, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i fair play. Publiczność mogła podziwiać widowiskowe pojedynki, które obfitowały w dynamiczne starcia i zaskakujące zwroty akcji. Atmosfera była pełna napięcia, ale jednocześnie przyjazna i wspierająca, co sprawiło, że każdy uczestnik czuł się doceniony i zmotywowany do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Wśród klubów biorących udział w zawodach, wyróżniły się zarówno te o długoletniej tradycji, jak i te, które dopiero budują swoją renomę na scenie karate kyokushin. Rywalizacja była zacięta, a poziom zawodów bardzo wysoki, co świadczy o rosnącej popularności i profesjonalizmie tej dyscypliny sportowej w Polsce.

"Pomorze Cup 2024" zakończyło się uroczystym wręczeniem medali i pucharów dla najlepszych zawodników, którzy swoją postawą i umiejętnościami zasłużyli na uznanie. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy miłośnicy karate kyokushin. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów, inspirując ich do dalszego rozwoju i treningów w duchu kyokushin.

Sędzią Głównym był Sensei Paweł Falko 4 dan, Sędzia technicznym był Sensei Piotr Kos 3 dan Obsługę techniczną zawodów zapewniła Husaria Szczecin, pod kierownictwem Shihan Radosława Ambroziaka.

II MISTRZOSTWA ZOKK i Bitwa pod Legnicą.

II MISTRZOSTWA ZACHODNIEGO OKRĘGU KARATE KONTAKTOWEGO

BITWA POD LEGNICĄ

18 maja 2024 r. w Legnickim Polu koło Legnicy, odbyły się II Mistrzostwa Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący "Bitwa Pod Legnicą" II Young Talents Kyokushin. W zawodach wzięło udział 270 zawodników z 31 klubów z Polski i Czech z 12 organizacji karate kontaktowego (IKO So-Kyokushin, Oyama Karate, WKB, Zen-Kyokushin, KWF, Kyokushin Kenbukai, WKB Czechy, IFK Kyokushin,  Kyokushinkai Kan Czechy, Shinkyokushin, Kyokushin Sonoda, Oyama Karate Niemcy). Organizatorami zawodów byli: Centrum Sportów Walki "HODANA" oraz Legnicki Klub Karate So-Kyokushin, z Sensei Krzysztofem Hodana 4 Dan i Kamilem Hodana 3 Dan na czele. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Józef Pietras 6 Dan (Kraków), natomiast Sędzią Technicznym był Shihan Radosław Ambroziak 5 Dan (Szczecin). Jesteśmy wdzięczni za obecność!

Na podium II Mistrzostw Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego stanęli:
1. miejsce – Bydgoski Klub Karate Kyokushin
2. miejsce – Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA
3. miejsce – Jeleniogórski Klub OYAMA
Gospodarz turnieju So-Kyokushin Legnica uplasował się tuż za podium na 4 miejscu.

Natomiast drużynowe podium „Bitwy Pod Legnicą” wygląda następująco:
1. Miejsce – Fight Club Lubawka
2. Miejsce – So-Kyokushin Legnica
3. Miejsce – Klub Karate Kyokushin Krzywicki Dojo Legnica

Zawody rozgrywane były na 3 matach. Przebiegły bardzo płynnie, w przyjaznej i sportowej atmosferze. Móc Was gościć u siebie to ogromna przyjemność. Dziękujemy za obecność i do szybkiego zobaczenia!

Ogromne podziękowania należą się również każdemu, kto brał udział w organizacji zawodów <3 Bez Was ten turniej nie wyglądałby tak samo ! Osu!

Karate łączy, a nie dzieli. Osu!

Seminarium z Senseiem Konradem Kozubowskim w Szczecinie

W dniu 9-go marca w Dojo Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA odbyło się seminarium z Senseiem Konradem Kozubowskim. Jak zwykle było niezwykle intensywnie i pouczająco. Podczas 3 keiko skupiliśmy się głównie na doskonaleniu szybkości naszych technik oraz na rozwijaniu skutecznych kombinacji podczas kumite. Sensei Konrad poprowadził nas przez serię dynamicznych ćwiczeń, które pomogły nam poprawić naszą technikę i zwiększyć jej szybkość. Było to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale również mentalne, gdyż ćwiczenia zmuszały nas do szybkiego myślenia i reagowania na zmieniające się sytuacje. Zwieńczeniem ostatniego keiko było to, co tygryski lubią najbardziej- Randori. Sensei Konrad nie tylko skupiał się na doskonaleniu naszych umiejętności, ale także tworzył atmosferę współpracy i wsparcia, co sprawiło, że każdy czuł się komfortowo i chętnie angażował w ćwiczenia.

Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w Szczecinie, gdzie będziemy mogli kontynuować naszą pracę nad techniką i doskonaleniem umiejętności pod okiem Sensei Konrada, a takich spotkań na pewno będzie jeszcze wiele!

Szczegóły TUTAJ.

VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wijewa

W dniu 9-go marca w Brennie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wijewa. W zawodach wystąpiło 258 zawodników z 21 ośrodków Polski. Miło nam poinformować, że Inowrocławski Klub Kyokushin zajął 6 miejsce.

Szczegóły TUTAJ.

Szczecińska Liga Kyokushin Karate SLKK 1/2024

Pierwsza w tym roku edycja Szczecińskiej Ligii Kyokushin Karate SLKK 1/2024 za nami!
W dniu 2 marca w turnieju wzięło udział aż 52 zawodników! Stoczono wiele walk w systemie „każdy z każdym”, przez co zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej było niezwykle trudne. Na naszych najmłodszych uczestników czekały małe upominki w postaci „magicznych kubków”. Po raz pierwszy w historii klubu zostały wprowadzone karty kolekcjonerskie, które Husarze będą otrzymywać za uczestnictwo oraz osiągnięcia w różnego rodzaju wydarzeniach. Karty te będą zbierane, a pod koniec roku sprawdzimy, kto ma ich najwięcej! 
Wszystkim Husarzom, którzy spróbowali swoich sił w dzisiejszym turnieju gratulujemy wzorowej, sportowej postawy. Szczegóły dotyczące turnieju TUTAJ.
 
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Szczecińskiej Ligii Kyokushin Karate oraz Turnieju „ Morska Perła” w Kołobrzegu, który odbędzie się już w dniu 06.04.2024r. 
 

Trening z legendą polskiego kickboxingu Cezarym Podrazą

W ostatni weekend lutego odbyły się treningi z niezrównanym i wciąż w rewelacyjnej kondycji Cezarym Podrazą. W seminarium wzięło udział blisko 50 osób. Odwiedziła nas też grupa reprezentantów z pobliskiego WKS SOKÓŁ. Mamy nadzieję, że był to początek bliższej i dłuższej współpracy.
 
Serdecznie dziękujemy NCK Wieleń za współpracę i możliwość przeprowadzenia wydarzenia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu.
 
Szczegóły TUTAJ.

Sensei Julia Iwan laureatką nagrody Gazety Kołobrzeskiej

Sensei Julia Iwan została laureatką nagrody Gazety Kołobrzeskiej w plebiscycie Sportowej Dziesiątki.
Dziękujemy za każdy oddany głos.
Gratulacje!
Szczegóły TUTAJ.

Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Turniej Towarzyszący UMI NO SHINJU

OSU Shihan/Sensei/Prezesi Klubów,
W imieniu Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego mam zaszczyt zaprosić Was i reprezentacje Waszych Klubów do udziału w Mistrzostwach Polski Karate Kontaktowego oraz Turnieju Towarzyszącym dla Dzieci do lat 12 Umi o Shinju – Morska Perła, które odbędą się w dniu 06.04.2024 na Hali Sportowej Milenium Cztery Pory Sportu przy ulicy ppor. Edmunda Łopuskiego 38 w Kołobrzegu.
Mistrzostwa objęte są Patronatem Ambasady Japonii w Polsce oraz Patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg.
Proszę o zapoznanie się z komunikatami oraz dokonanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.03.2024.
 
Link do komunikatów:
http://tinyurl.com/mshzha6s
 
Po zgłoszeniu zawodników proszę o przesłanie danych do faktury na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Do zobaczenia w Kołobrzegu!!!
押忍
Z wyrazami szacunku,
Paweł Falko

Akademia Sportu Kimura Darłowo na turnieju Washi Cup III w Połczynie-Zdroju

W dniu 16 grudnia 2023 r. reprezentacja Akademii Sportu Kimura Darłowo uczestniczyła w turnieju Washi Cup III w Połczynie-Zdroju. Dla wszystkich była to dobra lekcja odporności fizycznej i psychicznej, sprawdzenia umiejętności technicznych i wytrzymałościowych, reakcji organizmu na stres i trudy pojedynków oraz lekcja pokory, cech charakteru oraz ducha walki, a przede wszystkim konsekwencji i dążenia do celu. To także lekcja trwania w postanowieniu obrania drogi karate, ale też dobra zabawa i wiele uśmiechu, mimo tego, iż pojawiały się czasem łzy i smutek. Te ostatnie, gdy zostaną przekute w wytrwałość, zaangażowanie i szacunek dla innych, spełnią swoje zadanie.
Dla większości z nas były to jedne z pierwszych zawodów w karierze, albo pierwsze, od których wszystko może się zacząć.
W turnieju rywalizowało 155 zawodników karate i 34 zawodników Shinken Shobu / K1 ze Świnoujścia, Wolina, Międzyzdrojów, Darłowa, Przybiernowa, Polkowic, Głuszycy, Krzyża, Chodzieży, Łobza, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Czaplinka, Połczyna-Zdrój. Wszystkie kluby, oprócz naszego, reprezentowały Polską Federację Kyokushin Karate.
Więcej informacji TUTAJ.

Husarze na spotkaniu z Panią Prezydent

W dniu 09.01.2024 Husarze, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate w Japonii, zostali przyjęci przez Panią Prezydent Lidię Rogaś.
 
Nasi zawodnicy podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu i startu w kraju kwitnącej wiśni.
 
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.
 
どうもありがとうございました
押忍